Meta Smart Factory

Follow Us :
MSF Endüstri 4.0 MES & MII ve AI Planlama Webinarı – 2
REQUEST YOUR FREE DEMO!

MSF Endüstri 4.0 MES & MII ve AI Planlama – Çizelgeleme Webinarı


Konu : MSF Endüstri 4.0 MES & MII ve AI Planlama-Çizelgeleme Ücretsiz Webinarı

Zaman: 28 Ocak 2021 13:00

Yer : Türkiye


Konuşmacılar

Ceren Cengiz

Türkiye Direktörü @Meta Smart Factory

Industry 4.0 & IIoT & MES & MOS Cloud Computing; IT Technology; Digital Transformation

Didem DÖNMEZER

Girişimci Mentoru, Danışman, Proje Yazarı

Sakarya Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümlerinde eğitim gördü.

Bursa’ da faaliyet gösteren Nominal Şirketler Grubu’ nda Genel Koordinatör unvanı ile görev yaptı. Mart 2018 tarihi itibariyle bir kadın girişimci olarak DEE DANIŞMANLIK firması ile KOBİ’ lere ve girişimci olmak isteyenlere danışmanlık, mentorluk ve proje yazım hizmeti vermektedir. Bir Girişimci Mentorudur. Aynı zamanda “Atölye DEE” markası ile girişimci olmak isteyen girişimci adaylarına yönelik “Girişimcilik Atölyeleri” düzenlemektedir.

Başkent Üniversitesi Kobi Danışmanlığı eğitimini tamamlayarak “Kobi Danışmanlığı” sertifikasını almıştır.

Tosyöv Bursa Yönetim Kurulu üyesi, Tosyöv Bursa Proje Komisyonu üyesi ve Bursa Uludağ Lions Yönetim Kurulu üyesidir. Gain Global Türkiye Girişimcilik Hareketinin Bursa direktörüdür. HİBEDER (Hibe Destek Teşvik Danışmanları Derneği)’ e ayrıca kurumsal üyeliği mevcuttur.


Açıklama

Meta Akıllı Fabrika Endüstri 4.0 ve Gelişmiş Üretim Planlama Uygulamaları

Başarılı bir üretim işletmesi, doğru ürünü, doğru zamanda, yerde ve doğru maliyetle teslim edebilen bir işletmedir. Artan talep dalgalanması ve her zamankinden daha zorlu piyasa eğilimleriyle yarının rekabetçi ortamında bunu başarmak için, üretim şirketlerinin buna hazır olması gerekir. Bunu başarmak ancak, sistematik ve üretim işlevleri arası analitik yaklaşımlı bir çözümü gerektirir.

Belirli bir kaynağın ayrıldığı üretim hacminden mümkün olan en yüksek çıktı ve verimliliği elde etmek için mümkün olan en düşük miktarda kaynağı kullanmak ve endüstriyel üretim süreçlerini buna hazırlamak ve kapsamlı stratejik hedeflere yönelmek için Meta Endüstri 4.0 çözümü ile tanışmak ister misiniz?

Bilindiği gibi üretimde asıl sorun, işleri tamamlamak için sınırlı bir zamanınız olması ve aynı zamanda  çalışanın bu işe harcadığı zamanın çıktısının en üst düzeye çıkarmak zorunda olmanızdır. Bu işlem için temelde veriye ihtiyacınız var. Ancak herhangi bir veri değil, sadece kullanılabilir, güvenilir, doğru  ve devamlı yenilenen veriler olmadan doğru çıktı almak mümkün değildir. Hangi verileri alarak anlamlandırmak istediğinizi, atölye ortamında ölçmezseniz doğru karşılaştırmalarla değerlendirmezseniz çıktısı sizi doğru yönlendirmediği için verimliğinize katkı sağlamayacaktır. Bu verilerle yapılacak üretim planlamasında ise işletme potansiyelini açığa çıkaramazsınız.

Meta çözümü işletmenize doğru planlanmış bir iş emrinden başlayarak, işçilik ve malzemenin işlenmesi esnasında verilere dönüştürülerek doğru KPI raporları üretecek şekilde hazırlanmıştır.  Meta analitik raporlarıyla üretimde neyin yanlış gittiğini anlayabilir, neyin değişmesi gerektiğini belirleyebilir ve bu değişiklikleri uygulayabilirsiniz. Meta akıllı fabrika çözümü, Yapay Zeka ile üretilmiş analitik sonuçlarla en iyi planlamayı yapmak için ilgili tüm verileri gerçek zamanlı olarak toplar; üretim sipariş öncelikleri ile işletme kapasitesini maksimum kullanarak üretimi en üst düzeye çıkartır, üretimin başlangıç ​​tarihine uygun, optimum çalışan sayılarını bulur, varsayılan iş istasyonu öncelikleri, operasyonları ve kaynakları canlı olarak planlayabilir özelliklere sahiptir.

Rakiplere göre Meta çözüminin avantajları;

• Süreç Akışı (Üretim, Kalite, Bakım) Dijitalleşme; benzersiz I / O kartına sahip endüstriyel PC kullanarak, makine ve çalışandan gelen tüm verileri, kalite, bakım planları ve uygulamaları ile entegre bir şekilde toplar,

• Gerçek Zamanlı Yapay Zeka Süreç Optimizasyonu; donanımdan gelen gerçek zamanlı verileri kullanarak, makine ve çalışan optimizasyonu yapmak için bulut uygulamasında gerçek zamanlı planlamada işler,

• Sıralı üretim hatlarında Darboğaz Tespiti; üretim hattında birinin diğer makineye bağlı olduğu kesintisiz üretimde, sıkışmalar ve darboğaz gerçek zamanlı olarak tespit edilir ve yöneticileri bilgilendirir veya hat makinesinde otomatik olarak bekletir veya durdurur,

• Taşınabilir Gelişmiş Akıllı IO Kartı; Meta I / O kartı küçük ve her tür makine için kurulumu kolay ve herhangi bir yere taşınabilir,

• Gelişmiş Analitik Raporlar; Meta gelişmiş KPI raporları, gerçek zamanlı üretim sürecini, zamanında işlenmiş OEE raporlarını gösterir, çalışan raporları ayrıntılara göre analiz edilebilir.

Öte yandan, üretim ortamındaki yaygın planlama problemlerinin çalışanı dinamik ve esnek bir şekilde gerçek zamanlı olarak yönetmesi, iş emirlerini iş istasyonlarına en iyi şekilde ataması, kullanılabilmesi için gizli kapasitenin bulunması ve yerleştirilmesi gerekir. Anlık üretim durumu değiştiğinde dinamik planlama ve belirsizlik yaratan üretim kapasiteleri yönetilerek en iyi ve en zor problem en iyi şekilde çözülmelidir.

Tüm bu sorunların üstesinden gelebilen başarılı bir üretici firma, doğru ürünü doğru zamanda ve doğru yerde, doğru maliyetle teslim edebilir. Artan talep dalgalanması ve her zamankinden daha zorlu eğilimlerle, imalat şirketleri bunu yarının rekabetçi ortamında hızlı gerçek zamanlı optimize edilmiş planlama ve çizelgeleme yeteneği ile başarabilirler. Bu, sistematik ve işlevler arası bir analitik yaklaşıma sahip bir çözüm gerektirir.

Uygun bir üretim planlayıcısı, bir imalat işletmesindeki iş ve süreç yönetimi seviyeleri arasındaki işlevsel ve bilgi boşluklarını başarılı bir şekilde kapatabilir ve böylece genel üretim verimliliğini artırabilir.

Ayrıntılı planlama, esasen makineleri ve çalışanları kısıtlamalara tabi olarak zaman içinde rekabet eden işlere tahsis etme sorunudur. Her iş merkezi bir seferde bir işi işleyebilir ve her makine aynı anda en fazla bir görevi gerçekleştirebilir. Bir programlama problemi tipik olarak sabit sayıda işi varsayar ve her işin kendi parametreleri vardır (yani, görev yoktur, gerekli sıralı kısıtlamalar, her işlem için zaman tahminleri ve gerekli kaynaklar, iptaller). Tüm programlama yaklaşımları, işi tamamlamanın ne kadar sürdüğüne dair bir tahmin gerektirir ve bu planlama, organizasyonunu etkiler. Tüm program değişiklikleri, başlangıç zamanı, tamamlanma süreleri, kaynaklar için boşta kalma süresi, gecikme, vb. Tanımlanması ve analiz edilmesi sağlanarak zaman içinde tahmin edilebilir. Meta çözümünde genetik AI algoritmalarını kullanarak bunun en iyi zamanlamasını bulabilirsiniz.


Bu Web Semineri Hakkında

Bu web semineri, Operasyonel ve Bilgi teknolojisinin Nesnelerin İnternetinde Yapay Zekanın temel faydalarından biri olarak nasıl kullanılabileceğini, dış kaynaklı işlerin bulunduğu atölyede karmaşık üretim planlaması için Yapay Zeka kullanarak çizelgeleme uygulamasında örneklerle; ve Endüstri 4.0’ın temeli olan yeni nesil dijital çözümlerle bu yakınsamanın nasıl kullanılacağını gösteriyor.

Meta çözümünü tanıtmak ve hepsinin üstesinden gelmek için uygulama örneklerini görmek için sizi web seminerine davet ediyoruz. Mümkün olan en az miktarda kaynağı kullanarak belirli bir kaynak üretkenliği hacminden mümkün olan en yüksek çıktıyı ve verimliliği elde etmek için endüstriyel üretim planlama süreçlerini güçlendirmek için kapsamlı stratejik hedefler için Meta Industry 4.0 çözümü hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu web semineri aşağıdaki konuları kapsayacaktır:

• Endüstri 4.0 ve IoT Trendleri

• Meta Smart Factory ile daha yüksek verimlilik ve üretkenlik

• Üretim Planlamasında Yapay Zeka algoritması (kişi sayısı, kapasite ve her an maksimum kapasite hesaplaması),

• IoT kullanarak endüstriyel süreç iyileştirmeleri hakkında gerçek uygulama örneklerini bulabilirsiniz.

Ücretsiz uygulama için bağlantıya katılmaya davet edilen web semineriyle ilgili daha fazla ayrıntı, gerçek otomatik planlama örneklerini görebilirsiniz.


Have Any Question?
You can send us all your questions, suggestions and ideas using our contact information.